ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
فیستول چیست؟

فیستول چیست؟

چهارشنبه 20 بهمن 1395
14:02
20: تعداد بازدید
یک فیستول مقعدی، مجرایی است که بین پوست مقعد و کپل از بیرون و کانال مقعد از داخل ایجاد می­شود. انواع مختلفی از فیستول­های نسبتا ساده تا فیستول­هایی با شاخه­های پیچیده وجود دارد. بعضی از فیستول­ها مسئولیت کنترل عضلات روده را به­عهده دارند. هر فیستول در نوع خود جداگانه عمل می­کند. شکل زیر چند نوع مختلف فیستول را نشان می­دهد.
برای یک فیستول می­توان اعمال جراحی مختلفی انجام داد. در این خصوص باید با پزشک جراح خود صحبت کنید تا ببینید دقیقا چه نوع عملی برای فیستول­گذاری شما باید در نظر گرفته شود.هدف از این کار این است که در عین جلوگیری از باقی ماندن بخش عفونی در داخل شکم به آن بخش اجازه بدهیم تا بطور اساسی ترمیم پیدا کند.
ممکن است روند خوب شدن و بهبودی آن کُند باشد و از یک هفته تا چند ماه بطول انجامد. تعیین زمان دقیق این روند برای هر یک از فیستول­ها غیر ممکن است.شاید نیاز باشد که فرد را قبل از عمل بستری کرد. این حالت می­تواند شامل معاینه­ی جراحت بیمار در حالت بیهوشی و در اطاق عمل صورت بگیرد. گاهی اوقات از بخیه­ای بنام ( بخیه­ی ستون Seton) برای جلوگیری از افت عضلات استفاده می­کنند.در صورت نیاز به بخیه پزشک جراح حتما توضیحات لازم را به شما خواهد داد.


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به سلامت و پزشکی است. | طراح قالب: آوازک